Kelebek Vana Kullanım Alanları

Kelebek Vana Kullanım Alanları

Kelebek Vana

1-) Kağıt sanayi: Kağıt fabrikalarında özel kimyasalların akışını kontrol etmek için kullanılır.
2-) Gıda sanayi: Özellikle süt tesisleri ve buna bağlı olarak akışkanları kontrol etmede kullanılır.
3-) Kompresör sanayi: Özellikle üretim ve boya tesislerinde kullanılan akışkan ve havanın kontrol edilmesinde kullanıır.
4-) Geri dönüşüm tesisleri ; özellikle kimyasal geri dönüşüm tesislerinde akışkan ve tehlikeli kimyasalların kullanılması için kullanılmaktadır.
5-) Yangın söndürme ; Özellikle gaz ve petrol tesislerinde yangının kontrol altına alınması, akışkanın kesilmesi için kelebek vana kullanılmaktadır. Kelebek vanalar sayesinde yangın söndürme işlemi daha hızlı ve etkili hale gelir.
6-) Su tesisatları: Su tesisatlarının tamamında kelebek vana kullanılmaktadır. Kelebek vanalar sayesinde su kaybı ve sızdırma önlenir.
7-) Enerji sektörü: Enerji üretim tesislerinde petrol, hava, gaz kontrollerinde kullanılmaktadır. Kelebek vanalar sayesinde enerji verimliliği ve güvenliği sağlanır.
8-) Kimya tesisleri : Boya tesisleri, tehlikeli kimyasallar ve akışkanların olduğu bütün tesislerde kelebek vana kullanılmaktadır. Kelebek vanalar sayesinde kimyasal reaksiyonlar ve korozyon önlenir.
9-) Gemi itersaneleri : Gemi ve özel teknelerin üretildiği bütün tersanelerde akaryakıt ve kimyanın kontrol edilmesinde kelebek vana kullanılmaktadır. Kelebek vanalar sayesinde gemilerin performansı ve dayanıklılığı artar.
10-) İklimlendirme sistemleri :Isıtma ve soğutma hatlarının transferinde de kelebek vana kullanılmaktadır. Kelebek vanalar sayesinde ısıtma-soğutma işlemleri daha ekonomik ve konforlu hale gelir.

vana nedir ?
  • - Gemi taşımacılığı
  • - Gemi imalatı
  • - İklimlendirme sistemleri
  • - Tehlikeli kimya tesisleri
  • - Süt işleme tesisleri
  • - Yanıcı parlayan malzeme üretim alanları
  • - Gaz ve petrol depolama tesisleri

 

 

 

 

Diğer Makaleler

Jıs Vana Nedir? 26 Ekim 2022

Jıs Vana Nedir ?

Jıs vana genel olarak döküm malzemeden üretilmektedir. Yapısı itibari ile tepesinde bulunan açma, kapama aracıyla kontrol edilebilirliği sağlanmaktadır. Açma kapama aracı içerisinde bulunan mili istenilen açıda döndürebilmektedir.

Devamı...
Kelebek Vana Nedir 26 Ekim 2022

Kelebek Vana Nedir ?

Sanayi devrimiden bugüne kadar gelişen üretim teknolojileri içerisinde en önemli bağlantı ekipmanlarından biri kelebek vanadır. İsmini özel tasarımı ve disk ile milin hareket sisteminden almaktadır. Uçucu gazlar, sıvı ve bütün akışkanların hareketlerini kontrol etmek için kullanılan özel tasarımlı, kullanışlı bir vana türüdür.

Devamı...